DAHA NEKADAR

Master Chef Yarışmasına Veda Ede

TV8 ekranlarında lezzet yarışı sürüyor! Hafta başında oluşturulan yeni takımlar, çıktıkları dokunulmazlık oyunları sonunda kendi kaderlerini tayin ediyor. Geride kalan haftada peş peşe mağlubiyet alan mavi takım, potada yarışmadaki varlıkları için mücadele etti. İki aşamalı eleme oyunu gerçekleşti. İşte, MasterChef'te yaşananlar ve eleme adayları...

MASTERCHEF'TE KİM ELENDİ?

Mavi ve kırmızı takım kaptanları Büşra ile Metin eşliğinde hafta boyu dokunulmazlık yarışlarında rekabet etti. Ancak ödül oyunu da dahil mavi takım art arda yenilgi aldı, potaya da beş isim sokmuş oldu.

Pazar akşamı eleme turunun ilk oyununda ise Mastercjef jürisi yarışmacılarından kızılcık ile yaratıcı tabaklar çıkarmalarını istedi. Henüz elenen isim belli olmadı.

Fatma Nur, yarışma sırasında bir noktada takıldı ve ''Mehmet Şef'im pes edebiliyor muyuz?'' şeklinde soru yöneltti.Gözyaşları içinde yapamadığını belirten Fatma Nur'a Mehmet Şef ise, ''Hayır edemiyorsunuz. Pes edecek yer değil burası. Sonuna kadar mücadele etmen lazım ve tabağa bir şey koyman lazım. Yarın bir gün pişman olacağın bir hata yapma. Pazartesi günü pişman olacağın bir hata yapma bence. Bazen hiç tahmin etmediğin insanlar hata yapıyor ve kalıyor. Bence başarırsın. Toparla kendini.'' şeklinde Fatma Nur'u motive ederek devam etmesini sağladı. Karşı takımdan arkadaşları da Fatma Nur'a alkışlarla destek oldu.
Büşra'nın tabağınının değerlendirilmesi sırasında Mehmet Şef, ''Bir insan ayağına bu kadar sıkar. Nerede görülmüş bu şekerin dolaba koyulduğu. nasıl bir cesaret var sende ya?'' şeklinde yağtığı hatayı dile getirdi.

Tabakların değerlendirilmesi sonucunda birinci olarak potadan çıkan Yağız oldu. En iyi ikinci tabağı seçilerek elenmekten bu hafta da kurtulan isim olarak da Tolga seçildi. Böylece iki isim de MasterChef 2022 ilk 10'a ismini yazdırdı.Son üçe kalan Büşra, Barış ve Fatma Nur, eleme gecesinde ikinci oyuna çıkarak kozlarını paylaşıyor. Oyun sonunda veda eden isim netleşiyor. Gecenin son tabağı ise Somer Şef'in ''Ben Saksı Değilim'' isimli imza yemeği oldu. Bu tabak MasterChef klasiklerinden bir tabak oldu. Somer Şef, bu özel tabağını ünlü şef, Rene Redzepi'den esinlenerek ve Türkleştirerek hazırladığını belirtti.
HAFTANIN ELEME ADAYLARI

Hafta boyu düzenlenen takım mücadelelerinde kaybeden mavi takımdan potaya; Fatma Nur, Tolga, Yağız, Barış ve Büşra girmişti.

Somer şefin verdiği yemeği bu akşam en iyi yapan ve en kötü yapan kişiler belli oldu.
3 kişi arasında en iyi yapan fatma Nur oldu
En çok hata yapan yarışmacı Barış oldu .

Büşra kendi elendiği korkusunu yüzünde hissettirdi. Barış eleneceğine kendini hazırlamıştı ve beklediği açıklama gelince çok şaşırmadı.

Somer şef, tabak hakkında 1 tane kaldı saksı o da kırılınca en büyük hata sende dedi. Ayrıca saksın çiğ dedi.

Kağıda yazdığı notu gösterdi. Son tabak yazmıştım dedi. Çünkü kendi bile son tabak olduğunu biliyordu. Hayalleri olduğunu elendiği için üzgün olduğunu belirtti. Ağlamamak için kendini zor tutsa da , sonunda dayanamadı ve ağlayan yarışmacılar arasına katıldı.
Babam bizi tek başına büyüttü. Ben kardeşlerime verdiğim sözü tutamadım ona çok üzüldüm dedi ve ağladı

Master Chef Yarışmasına Veda Ede


FOTO GALERİLER

DAHA NEKADAR © 2015 Tüm hakları saklıdır   [Künye]   [İletişim]   [Kullanım ve Gizlilik şartları]   [Rss]   
Adres:
İletişim: