DAHA NEKADAR

Kolunda Var


Çiçek aşısı yapımı 1970 öncesi yaygın olsada daha sonra da yapılmaya başlandı. Sol konunuzdaki küçük çiçek aşısının izidir. Bu aşı ile birlikte cank, çiçek oyuncak hayvanı olan variola virüsüne karşı koyması için. Aşı yapıldıktan sonra aşıdan gelenler oluşur. Daha sonra alışverişler, yuvarlak bir şekilde bırakır. İzin büyük ve okunabilir bir saldırının onun ilerleyişinde az miktarda vaccicina virüsünündendır.

aşıdan 6-8 saat sonra devam eden bir şişlik görülür. 6-8 hafta gibi bir sürede şişlik kaybolacak yerini sivrisinek ısırığına benzer bir görüntüye bırakır. Ülserasyon ve iyileşme süresi sonrası çıban şeklini alan aşı yeri ömür boyu kalan bir iz halini alır.Batı ülkelerinde var olan çiçek hastalığı 1970’li yılların başından sonra artık görülmedi. Batı ülkelerine seyahat eden olmadığı sürece çiçek aşısı yaptırmaya gerek duyulmadı.1980’li yıllarda ise tamamen yok olduğu bütün dünya tarafından onaylanarak çiçek aşısının yapımı kesin olarak durdurulmuş.

Önemli uyarı: Günümüzde çocuklarına aşı yaptırmayan aileler olduğunu biliyoruz, bu doğru bir tavır değil. Lütfen çocuklarınıza Devletin önerdiği aşıları eksiksiz bir şekilde yaptırın. İlerde doğabilecek problemler ve hastalıklara karşı bilimin yanında olun.

 Kolunda Var


FOTO GALERİLER

DAHA NEKADAR © 2015 Tüm hakları saklıdır   [Künye]   [İletişim]   [Kullanım ve Gizlilik şartları]   [Rss]   
Adres:
İletişim: